برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» بهترین راه تشخیص فرش های اصل از فرش های تقلبی

روش شناخت فرش اصل از فرش غیر اصل

نکات مهم در تشخیص فرش اصل از غیر اصل
فرش های ماشینی از محصولات پرفروش بازار می باشند . شهرهای زیادی فرش ماشینی را تولید می کنند ولی بهترین و اصل ترین فرش های ماشینی دنیا در شهر کاشان تولید می شوند .  با ورود دستگاه های پیشرفته و مجهز ، فرش های ماشینی شبیه فرش دستباف تولید و عرضه شده است . این فرش ها با ریز بافتی و ظرافت بالایی که دارند به فرش های دستبافگونه معروف هستند .
ظرافت و زیبایی فرش های ماشینی بسته به تعداد گره های فرش است . فرش های تراکم بالا مانند فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه از دسته فرش های ماشینی دستبافگونه بازار هستند . از این میان فرش های 1500 شانه دارای بالاترین تراکم و ظرافت هستند . تراکم بالا در این فرش ها باعث به وجود آمدن توپری و فشردگی بسیار بالا در ریشه می شود و طول عمر فرش و مقاومت فرش را افزایش می دهد .
در هنگام تشخیص فرش های ماشینی اصل از تقلبی می توان به شاخصه هایی چون : تعداد شانه و تراکم ، دستگاه و ماشین آلات بافندگی فرش و جنس الیاف فرش توجه نمود . ظاهر فرش نیز اصل بودن و تقلبی بودن فرش را مشخص می کند . در زمان دست کشیدن بر روی فرش ماشینی اصل هیت ست شده نخ خاب به صورت دانه دانه از زیر دست سر می خورد . در تشخیص فرش ماشینی اصل از تقلبی باید به این نکته توجه بسیار داشت که فرش های اصل به هچ وجه بوی مواد پلاستیکی و نفتی نمی دهد .
در تعریف فرش ها ماشینی اصل می توان گفت که فرش اصل 1000 شانه دارای هزار گره در عرض و 3000 گره در طول ، فرش 1200 شانه دارای 1200 گره در یک متر عرض و 3600 ریشه در یک متر طولی و فرش 1500 دارای همین مقدار گره در عرض و 4500 گره در طول فرش می باشد . با شمارش تراکم طولی و عرضی هر فرش می توان به اصل بودن آن پی برد .
فرش های ماشینی اصل نسبت به فرش های تقلبی لطیف تر و روشن تر هستند .
در هنگام خرید فرش ماشینی می توان جهت تشخیص اصل بودن فرش ، ضمانت نامه ، گارانتی و سریال فرش را چک نمود تا از اصالت آن مطمئن شد .
ارتفاع نخ خاب و جنس نخ خاب از دیگر خصوصیات فرش ماشینی اصل است . ارتفاع نخ خاب در فرش های اصل 700 شانه یا زده میلیمتر ، فرش 1200 شانه اصل هشت میلمتر و فرش های 1500 شانه اصل کاشان حدود شش میلیمتر می باشد . نوع نخ خاب فرش ماشینی از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت می باشد . برای بافت فرش های ماشینی از انواع الیاف مصنوعی استفاده می شود . الیاف اکریلیک از بهترین الیاف می باشند . فرش های درجه دو را الیاف پلی استر و پروپلین می باشند .
فرش های اصل ماشینی با الیاف درجه یک اکریلیک تولید می شوند . قالی های درجه یک و اصل اکریلیک دارای خصوصیات منحصر به فردی مانند مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی ، استحکام در برابر شست و شو های مکرر ، مقاومت در برابر پاخور شدن ، براق بودن و درخشانی بسیار زیاد و بدون پرزو آلرژی هستند . از فرش های ماشینی اصل می توان سالیان متمادی استفاده نمود
قیمت فرش های اصل اکریلیک از فرش های تقلبی و درجه دو بیشتر است . فرش ماشینی تقلبی دارای رنگ های غبار گرفته زبری می باشد .
دستگاه های بافنده فرش ماشینی اصل کاشان از پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین الات دنیا می باشند . به دلیل سرعت بالای بافت در این دستگاه ها محصولات فرش ماشینی با بهترین الیاف بافته می شوند . نخ خاب اکریلیک در بافت با دستگاه های مدرن به هیچ وجه پارگی نداشته و حداکثر راندمان را دارند .
فرش های اصل دارای گل های ریز و نقوش اصیل ایرانی می باشد . قالی ماشینی دستبافگونه کاشان با طرح های اصل فرش دستباف بافته می شود که این موضوع اصالت فرش را ثابت می کند .
برای خرید قالی ماشینی اصل کاشان باید به مکان و یا فروشگاه معتبر مراجعه کرد زیرا فروشگاه های معتبر برای حفظ اعتبار خود محصولات درجه یک و اصل را به فروش می رسانند .

دومین راه تشخیص فرش ماشینی اصل از تقلبی ، خرید فرش با لوگوی شرکت تولید کننده می باشد . لوگوی فرش های اصل بر روی بافت و یا پشت فرش حک شده اند و این مزیت امکان تقلب را بسیار کاهش می دهد . در مشخصات تمامی فرش های اصل نوع نخ ، وزن ، نام کارخانه ، تعداد گره ، تعداد رنگهای به کار برده شده ، طول پرز ، ادرس شرکت و نام تولید کننده وعلامت استاندارد ذکر شده است . ناقص بودن این اطلاعات می تواند از دلایل تقلبی بودن هر فرش ماشینی باشد .جهت خرید فرش های ماشینی اصل می توان فروشگاه اینترنتی فرش و رنگ را انتخاب نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  تمیز کردن فرش خشک یا بخار
•  پاک کردن لکه خون از روی فرش
•  بید و بید خوردگی فرش
•  روش نگهداری و شستشوی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه