برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» همه چیز در مورد خرید فرش خام یا فرش سفید مخصوص چاپ و فرش سابلیمیشن چاپی

خرید فرش خام یا سفید چاپی | خرید فرش چاپی | خرید فرش سابلیمیشن و کلاریس

در ابتدا به این نکته باید توجه کنید که به طور کلی تابلو فرش ها به دو صورت بافت و تهیه و تولید می شوند:

1)    تابلو فرش دستبافت

2)    تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش های ماشینی خود به تنهایی به دو نوع می باشد. تابلو فرش ماشینی بافت و تابلو فرش ماشینی چاپی که به تابلو فرش های چاپ دیجیتال نیز معروف می باشند.

تابلو فرش های دستبافت همانطور که از نام آن ها پیدا است، به دست توانمند هنرمندان و بافندگان توانای فرش بافته می شود و مانند فرش های دست بافت سایز های بزرگ، با وجود تنوع و تراکم پایین، قیمت و کیفیت بالاتری دارند و خاص تر محصوب می شوند زیرا یک انسان روی آن فرش یا تابلو فرش زحمت کشیده است و تلاش کرده است.

اما تابلو فرش های ماشینی به کمک دستگاه های مختلف تابلو فرش ها بافت و تولید می شوند که با توجه به نوع بافت یا چاپی بودن مواد اولیه و کیفیت و دستگاه های مورد استفاده با یکدیگر متفاوت است.

تابلو فرش های چاپی همانطور که از نام آن پیداست، تصویری مخصوص بر روی تابلو فرش چاپ می شود. تنوع رنگی در فرش های چاپی حتی از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ، 1200 شانه یا ۱۵۰۰ شانه نیز بالاتر است زیرا در این فرش ها ما محدودیت رنگ داریم و تعداد این رنگها از ۱۳ رنگ تجاوز نمی کند و رنگارنگی طبیعت را نمی توان در این فرش ها اجرا کرد اما در تابلو فرش های چاپی از هر رنگ می توان استفاده کرد و تنوع رنگی بسیار بالایی را در اختیار ما می گذارد  و ما می توانیم به راحتی یک طبیعت زیبا و یا چهره یک انسان را با جزئیات بالا و وضوح و کیفیت منحصر به فرد چاپ کنیم.

 ماده اولیه اصلی تابلو فرش های چاپی ، فرش های خام یا فرش های سفید است که تصاویر بر روی آن چاپ می شود.

در این مقاله سعی داریم نکات طلایی که شما باید در مورد فرش خام مخصوص چاپ یا فرش سفید بدانید را صحبت کنیم و همه آن چیز که شما باید در مورد خرید فرش خام یا فرش سفید مخصوص چاپ بدانید را تحت عنوان های زیر با شما به اشتراک بگذاریم:

1)    فرش خام یا فرش سفید چیست ؟

2)    مزیت فرش خام و سفید برای چاپ چیست و چرا برای چاپ از آن استفاده می کنند؟

3)    نوع بافت و جنس نخ فرش خام چاپی

4)    عمر فرش خام

5)    روش شستشو و نگهداری فرش خام

6)    انواع چاپ بر روی فرش خام

 

 

1) فرش خام یا فرش سفید چیست ؟

فرش خام، فرش یک دست سفیدی است که همه رنگ و تار و پود و جوت آن کاملا سفید است و سفید توسط دستگاه های مخصوص فرش ماشینی بافته می شود. به دلیل رنگ سفید آن به فرش سفید یا فرش خام سفید نیز معروف است.

 

2) مزیت فرش خام و سفید برای چاپ چیست و چرا برای چاپ از آن استفاده می کنند؟

مزیت بزرگ فرش خام یا سفید این است که می توان آن را با هر عرضی تولید کرد و هر اندازه آن را که بخواهیم آن را برش داده و چاپ را بر روی آن انجام دهیم و از جهت ابعاد دست ما بسته نیست و از سایز 35×50 سانتیمتر که کوچک ترین سایز تابلو فرش هست تا 4×3 متر را می توان از این فرش استفاده کرد اما به طور کلی عمده هدف تولید فرش های خام برای تابلو فرش است و کم تر به عنوان فرش های 12 متری یا 9 متری استفاده می شود اما فرش خام سفید توانایی چاپ در این ابعاد را نیز دارد.

 

همچنین از آن جا که رنگ سفید مادر همه رنگ ها می باشد، این فرش این امکان را به ما می دهد تا هر تنوع رنگی که بخواهیم را می توانیم بر روی آن چاپ کنیم و فرش و تابلو فرشی واضح با تنوع رنگ بسیار بالاتر از فرش و تابلو فرش های بافتی داشته باشیم.

 

3) نوع بافت و جنس نخ فرش خام چاپی:

نخ ماده اولیه قالی ماشینی است و اهمیت ویژه ای دارد. نخ خاب در فرش یکی از پر مصرف ترین متریال برای تولید فرش ماشینی است . بین 70 درصد تا 85 درصد از وزن قالی را نخ خاب آن تشکیل می دهد و به همین دلیل هر نوع نخ استفاده شده، در کیفیت و قیمت فرش تاثیر می گذارد.

در تولید فرش های خام از نخ آکریلیک استفاده می شود. آکرلیک یک الیاف مصنوعی می باشد به ابریشم مصنوعی نیز معروف است. آکرلیک بسیار رنگ پذیر است و قابل شستشو و خاصیت ضد حساسیت دارد و بسیار کاربردی و مناسب برای فرش های چاپی می باشد و هر چه درصد نخ آکرلیک آن بالاتر باشد کیفیت چاپ بر روی آن فرش بالا تر است و جنس فرش بسیار بهتر است و طول عمر بالاتری دارد.

فرش های خام تولید شده در شرکت فرش کاشان از جنس نخ 100% آکریلیک هیت ست شده می باشد.

 

هیت ست یا تثبیت حرارتی به عملیاتی گفته می‌شود که الیاف فرش پس از ریسیده شدن در معرض دمای بالا قرار می‌گیرند (بخار) و پس از آن بلافاصله سرد می‌شوند. این عملیات باعث می‌شود کیفیت نخ هیت‌ست شده بسیار بالا برود. منظور از اصطلاحاتی مانند فرش هیت‌ست شده همان فرشی ‌است که با نخ هیت‌ست شده بافته شده است.

 

4) عمر فرش خام:

یکی از نگرانی های عمومی در مورد فرش های خام و چاپی این است که رنگ های تابلو فرش چاپی چه به صورت سابلیمیشن و چه به صورت کلاریس با گذشت زمان و یا با شستشو تغییر و یا از بین برود زیرا این ترس در پوشاک اتفاق افتاده است و باعث از بین رفتن محصول می شود اما این تصور درمورد تابلو فرش های چاپی که بر روی فرش های خام صورت می گیرد صدق نمی کند و برخلاف تصور ، این فرش ها قابل شسشو هستند و عمر طولانی دارند  و کوچک ترین تغییری در آن مشاهده نخواهید کرد. البته فرش های چاپی اگر دارای رنگ های با کیفیت نباشند و یا فرش خام آن از جنس نخ با کیفیتی نباشد و دارای تراکم پایین باشد، در اثر شستشو دچار بهم ریختگی رنگ می شوند. اگر فرش خام دارای کیفیت بالا باشد حداقل 10 سال بدون کوچک ترین افت کیفیت برای شما کار می کند به همین دلیل ما تابلو فرش های چاپی شرکت فرش کاشان را با ضمانت 10 ساله به مشتریان عزیز به فروش می رسانیم زیرا هم کیفیت فرش خام ما درجه یک می باشد و هم رنگ های استفاده شده و هم دستگاه های چاپ سابلیمیشن و کلاریس دارای بالاترین تکنولوژی می باشند و بهترین کیفیت و بالاترین عمر در اختیار شما قرار داده می شود.

 

5) روش شستشو و نگهداری فرش خام:

بهترین شیوه برای نگهداری از هر چیزی در ابتدا پیشگیری است. با توجه به خاص بودن محصوص خصوصا اگر تابلو فرش ما زمینه سفید داشته باشد این است که مراقب باشیم که کثیف نشود اما اگر به هر دلیلی کثیف شد باز هم جای نگرانی ندارد و هر کاری در دنیا راه حل خود را دارد.

پیشنهاد ما در ابتدا  کمک گرفتن از مراکز قالی شویی است که در زمینه شستن انواع قالی و فرش از جمله تابلو فرش ها نیز تخصص دارند. اما اگر چنین مراکزی را نمیشناسید و یا مایل هستید خودتان این کار را انجام دهید می توانید به روش زیر اقدام کنید:

 

1)    ابتدا اگر تابلو فرش قاب دارد، آن را از قابش جدا کنید.

2)    سپس روی تابلو فرش را با جاروبرقی که دهانه اش تمیز است جارو بزنید تا ذرات خاک و گرد و غبار از بین برود.

3)    اگر اطمینان از کیفیت فرش خام و پس ندادن رنگ های استفاده شده در تابلو فرش دارید (که ما برای فرش های خام خود و تابلو فرش های چاپی مان این اطمینان را به شما می دهیم) ، مقداری شامپو فرش را در آب سرد حل کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ که در این محلول غلتانده اید، سطح آن را به صورت یکنواخت و در یک جهت و با سرعت بسایید.

4)    برای خشک شدن، باید تابلو فرش را روی زمین، در محیط نسبتا گرم و دور از نور خورشید پهن کنید تا رطوبتش تبخیر شود و خشک شود.

 

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هرگز تابلو فرش را روی طناب و بند پهن نکنید. چون ممکن است اصلاحا فرش شکسته شود و کش بیاید و از ریخت بیافتد. پهن کردن تابلو فرش زیر آفتاب هم توصیه نمی شود. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، آن را پشت و رو زیر آفتاب قرار دهید.

 

6) انواع چاپ بر روی فرش خام :

برای چاپ بر روی فرش خام سفید، دو نوع چاپ استفاده می شود.

 

1)    چاپ سابلیمیشن

در چاپ سابلیمیشن ابتدا تصاویر مورد نظر بر روی کاغذ های مخصوص در ابعاد مورد نظر چاپ می شود. سپس این کاغذ ها بر روی فرش خام که از قبل اندازه سایز مورد نظر ما برش داده شده گذاشته می شود و وارد دستگاه چاپ سابلیمیشن می شود و در آن دستگاه با حرارت بالا و مستقیم به کاغذ مخصوص ، رنگ کاغذ به فرش سفید خام مخصوص، چاپ می شود و سپس تابلو فرش زیگزاگ و ریشه برای آن دوخته می شود.

 

2)    چاپ کلاریس

چاپ کلاریس مدرنترین نوع چاپ بر روی تابلو فرش ماشینی می‌باشد که در این حالت به صورت جوهرافشان، چاپ مستقیما روی فرش انجام می‌گیرد (بر خلاف چاپ سابلیمیشن که ابتدا باید روی کاغذ مخصوص چاپ شود و سپس چاپ روی فرش انجام گردد).

در چاپ کلاریس هیچگونه محدودیت رنگی وجود ندارد و عینا رنگ‌های عکس به صورت دیجیتال روی فرش چاپ می‌شود و چاپ رنگ در عمق بیشتری صورت می گیرد.

 

بنابراین:

ما باید دقت بخصوصی در انتخاب و خرید فرش خام یا سفید مخصوص چاپ داشته باشیم زیرا با توجه به موارد گفته شده در عنوان های بالا، تمام فاکتور های مهمی که شما باید در هنگام خرید فرش خام و همچنین خرید تابلو فرش ها چاپی در نظر داشته باشید به این مورد وابسته است که جنس فرش خام اصل باشد و از نخ آکرلیک 100 درصد هیتست شده با تراکم بالا باشد تا بتواند یک فرش با کیفیت و بدون نگرانی در اختیار شما قرار می گیرد.

 

ما در فروشگاه فرش کاشان این تضمین را به شما می دهیم که فرش خامی که از ما خریداری می کنید این کیفیت را به شما ارائه بدهد.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  پاک کردن لکه خون از روی فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه