برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۴/۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» شانه فرش چیست

منظور از شانه فرش ماشینی چیست

به تعداد ریشه یا گره های رنگ بافته شده در یک متر از عرض فرش ماشینی ، شانه یا تراکم عرضی فرش میگویند . شانه فرش بر حسب متر محاسبه می گردد . به طور مثال فرش ماشینی 700 شانه يعني در هر متر عرض فرش معادل 700 ريشه (گره رنگ) بافته شده است.
یک قسمت از دستگاه بافت فرش ماشینی شانه است که وظیفه آن مانند شانه فرش دستبافت است . ضربه زدن به نخ پود و چسباندن آن به نخ های خاب فرش ماشینی وظیفه این قسمت می باشد.
شانه یک صفحه مستطیل با عرض تقریباً 20 سانتی متر و طولی برابر با عرض فرش ماشینی دارد . این صفحه دارای تعداد زیادی شیار است که نخ های تار فرش از بین این شیارها عبور می کند . هر اندازه تعداد تارهای فرش ماشینی بیشتر تعداد این شیارها هم بیشتر خواهد بود . هر اندازه تعداد تارهای فرش بیشتر ، تراکم عرضی فرش ماشینی بیشتر خواهد بود و تعداد این تارها با تعداد شیارهای شانه فرش تناسب دارد .
در ابتدا فرش های ماشینی بافته شده 350 شانه و 320 شانه بود که با پیشرفت تکنولوژی تولید فرش ماشینی به مرور فرش های 440 شانه ، 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه روانه بازار فرش ماشینی شدند .
به دست آوردن شانه اصلی و واقعی یک فرش ماشینی کاری ساده است و به دلیل نا آگاهی اغلب مردم نمیتوانند آن را به دست آورند .
به طور مثال هنگامی که در مورد یک فرش ۷۰۰ شانه یا فرش 1000 شانه و یا فرش 1200 شانه صحبت میشود منظور این است که در فرش ۷۰۰ شانه در یک متر از عرض فرش ۷۰۰ گره و ۱۰۰۰ گره در فرش ۱۰۰۰ شانه و 1200 گره در فرش 1200 شانه وجود دارد . کافی است شما ۱۰ درصد و یا حتی ۵ درصد این مقدار را محاسبه کنید . یعنی هنگامی که شما به پشت یک فرش نگاه میکنید در فرش هفتصد شانه باید ۷۰ گره در ده سانتیمتر و یا ۳۵ گره در ۵ سانتی متر وجود داشته باشد.
شانه فرش به ریزی و نقشه فرش مربوط میشود به زبان ساده تر فرش های که شانه آنها بیشتر باشد ریز بافت و شلوغ تر هستند .

برچسب
ریشه فرش, گره فرش, فرش ماشینی, شانه فرش ماشینی, شانه فرش, دستگاه بافت فرش ماشینی, شانه فرش دستباف, نخ خاب فرش, نخ تار فرش, فرش 1000 شانه, فرش 1200 شانه, فرش 700 شانه, نقشه فرش, پشت فرش
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش پاک کردن لکه آدامس از روی فرش
•  تمیز کردن فرش خشک یا بخار
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  رفع سوختگی فرش با سیگار
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه