برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۴/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تراکم فرش چیست

تعریف تراکم فرش ماشینی و فرق آن با شانه فرش

به تعداد گره و یا رج بافته شده در طول فرش تراکم گفته میشود . تراکم مربوط به طول فرش می باشد و منظور از تراکم در فرش ماشینی همان تراکم طولی فرش است . 
بطور مثال وقتی میگویند فرشی تراکم 3000 می باشد , یعنی از نقطه شروع تا نقطه یک متر آن دقیقا سه هزار رج بافته شده است .
اما یک تفاوت اساسی وجود دارد و آن این که تراکم را در نصفه فرش محاسبه میکنند و آن را در عدد ۳ ضرب می کنند تا تراکم کلی و اصلی فرش به دست آید . یعنی وقتی فرش تراکم ۳۰۰۰ دارد یعنی باید در یک متر طول آن ۱۰۰۰ گره وجود داشته باشد تا با محاسبه ضریب ۳ این عدد صحیح باشد .
همیشه مقدار تراکم فرش از شانه فرش بیشتر است و حاصل ضرب شانه و تراکم تعداد سر نخ در متر مربع و حاصل ضرب شانه و تراکم تقسیم بر ۲ یا ۳ (بسته به نوع دستگاه فرش بافی) تعداد گره در متر مربع می شود.
ماشین های بافت امروزی فرش هایی را تولید می کنند که شانه و تراکم بسیار بالایی دارند و تا چند سال پیش تراکم بالا تنها توسط فرش های دست بافت با تعداد گره بسیار زیاد قابل مشاهده بود . هر چه تعداد گره های فرش بیشتر باشد، کیفیت آن بالاتر است ، فرش متراکم تر و در نتیجه محکم تر و وزن فرش بیشتر خواهد شد و حس حرکت کمتری از سوی فرش در زیر پایتان دارید چرا که پرزهای فرش خیلی به هم نزدیک هستند.

برچسب
طول فرش, تراکم فرش, فرش تراکم 3000, تراکم در فرش ماشینی, تراکم طولی فرش, شانه فرش ماشینی, تراکم فرش ماشینی کاشان, پرز فرش, وزن فرش, فرش محکم, فرش دست بافت, تراکم بسیار بالا فرش, شانه بسیار بالا فرش, گره فرش
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  نحوه تمیز کردن فرش از لکه نوشیدنی های شیرین
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه