برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۴/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» دستگاه بافت

دستگاه های بافت فرش ماشینی و قالی

برای بافت فرش های ماشینی از دیرباز تا کنون از دستگاه های بافندگی متفاوتی استفاده شده است تا زیباترین و به روزترین فرش ها را تولید کند .


دستگاه بافت فرش واندویل - ماکویی :

اولین دستگاهی که وارد ایران شده دستگاه بافت ماکویی می باشد این نوع دستگاه ، نقشه ای بافت می دهند و تنوع بافت کمی دارند . ژاکارد (مغز دستگاه) قدیمی می باشد و حالت 0 و 1 کار میکند به این صورت که برای هر طرحی باید یک نقشه و برای هر رنگی باید طرح و نقشه جدا زده شود . این نوع دستگاه دارای 4 غلتک می باشد که نخ تار از آن عبور می کند که در این نوع فرش ها ضایعات پشت فرش قرار می گیرد . عیب این نوع دستگاه این است که دنده خاب دارد که خاب زیر و رو از آن رد می شود و چون به لم ست (یک سری تیغ استیل برای برش) وصل است برای همین سطح خاب زیر و رو را یک دست نمی بافد .
این نوع دستگاه برای 30 الی 40 سال پیش تاکنون می باشد و قیمت بافت خیلی ارزان تر است و برای بافت فرش های افغانی بافت و عراقی بافت استفاده می شود .

دستگاه بافت فرش ALD :
در دستگاه های ماکویی ، ماکو روی دستگاه قرار داشت و هر بار باید تعویض میشد اما از ماکویی به ALD دستگاه یکسره کار می کند و نیاز به تعویض ماکو نیست .

دستگاه بافت فرش ASR :
یکی از مزایای این دستگاه این است که ناهموار های دستگاه ALD در آن برطرف شد و خاب خوبی دارد و خاب رو خیلی مرغوب تر از خاب زیر می باشد .

دستگاه بافت فرش ADR :
در این دستگاه بافت ، سیستم ضایعات پشت فرش حذف شد ، به این صورت که این سیستم بر عکس دستگاه ماکویی دارای 6 غلتک می باشد که 1 یکی از آنها برای ضایعات خاب زیر و یکی برای ضایعات خاب رو استفاده می شود .
در فرش های بعد از ADR ، فرش ها مرغوبتر و وزن فرش کمتر می باشد .
در این نوع دستگاه ، بافت به صورت 2 به 1 بود به این صورت که 2 عدد پود برای بافت و یکی برای ضایعات استفاده می شود .

دستگاه بافت فرش CRM :
فرش های بافته شده با این دستگاه پشت فرش محکم تر ولی فرش تو خالی بود به این دلیل که این نوع دستگاه ، بافت به صورت 2 به 1 بود به این صورت که 2 عدد پود برای بافت و یکی برای ضایعات استفاده می شد .
مصرف جوت ( نخ پود ) در این دستگاه بالاتر است .

دستگاه بافت فرش CRT و CRP

دستگاه بافت فرش CRX :
در این نوع دستگاه بافت به صورت 4 به 1 بود بو به همین دلیل قیمت فرش بالاتر و فرش ها توپر می باشد .
در CRX به بعد ضایعات در دل فرش بافته می شود به همین دلیل فرش ماشینی محکم تری تولید می شود .

دستگاه بافت فرش HLX :
در این نوع دستگاه بافت به صورت 4 به 1 بود به این صورت که 2 عدد پود برای بافت و یکی برای ضایعات استفاده می شد .

دستگاه بافت فرش HCPX2 :
هدف این نوع دستگاه تولید فرش ماشینی با کیفیت بالا و بافتی شبیه فرش دستبافت ایرانی یا همان دستبافت گونه می باشد .
در دستگاه اچ سی پی ایکس 2 از ژاکارد بناس مدل MJ با ظرفیت بالا و قابلیت برنامه ریزی برای۲۴۰۰۰ نخ خاب در فرش های ۷۰۰ شانه ، ۸ رنگ  و ۴  متر عرض و یا ۵۰۰ شانه و ۱۰ رنگ استفاده شده است و قابلیت انتخاب پودهای متنوع از نظر ضخامت و یا جنس را نیز دارد .

این ماشین قابلیت بافت فرش و تابلو فرش با کیفیت های متنوع با انواع نخ خاب مانند پشم ، اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپیلن ، ابریشم ، ویسکوز و … را دارا میباشد.

دستگاه بافت فرش HCI :
این نوع دستگاه برای بافت فرش با شانه بالا ( 1500 شانه) استفاده میشود .

برچسب
بافت فرش ماشینی, دستگاه بافندگی, به روزترین فرش, زیباترین فرش, دستگاه بافت فرش, ضایعات پشت فرش, نخ پود, نخ جوت, فرش محکم, تولید فرش ماشینی, فرش کیفیت بالا, دستگاه فرش hcpx2, فرش 1500 شانه, فرش دستبافت ایرانی
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  از بین بردن پرز فرش
•  تمیز کردن فرش خشک یا بخار
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه