برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۳/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» کیفیت فرش ماشینی

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک

کیفیت فرش ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد . اولین عامل مهم برای کیفیت فرش جنس نخ تار و پود و نخ خاب فرش ماشینی می باشد . برخی از الیاف و نخ ها دارای طول عمر بالاتری نسبت به بقیه می باشند برای مثال نخ آکرلیک عمر و دوام بالاتر و همچنین از پاخور بهتری برخوردار است . در کیفیت و عمر فرش برخی از عملیات مانند هیت ست کردن تاثیر بسزایی دارد .

دیگر عامل مهم در کیفیت فرش تراکم و شانه فرش می باشد .
هر چه مقدار تراکم و شانه فرش بالاتر باشد حجم نخ استفاده شده نیز بیشتر خواهد بود و باعث ریز بافت تر و نرم شدن فرش ماشینی می شود . در بعضی از فرش ها به طور مثال فرش های فانتزی و زینتی ، اگر چه ظاهر آنها زیباتر است ولی به نسبت طول عمر کمتر و قیمت بالاتری نیز دارند .

عامل سوم رنگ بندی و طرح فرش ماشینی می باشد . فرش هایی که دارای رنگ های روشن می باشند برای محل هایی که رفت و آمد زیاد هست مناسب نیستند زیرا آلودگی و کثیفی را بیشتر نمایان میکنند به همین منظور باید از فرش هایی با زمینه تیره تر و طرح شلوغ تر استفاده نمود .

بافت فرش ماشینی نیز تاثیر مهمی در کیفیت فرش دارد . فرشی که با دستگاه های پیشرفته تر بافته می شود دارای کیفیت بالا و بافتی شبیه فرش دستباف ایرانی یا همان دستبافت گونه دارد . فرش هایی که با دستگاه های بافت جدیدتر به طور مثال hcpx2 بافته می شوند به دلیل اینکه دستگاه در هنگام بافت از مزیت سرعت بالا و ارتعاش کم و همچنین قابلیت انتخاب پودهای متنوع از نظر ضخامت و یا جنس را میسر می سازد فرش های باکیفیت تری را تولید می کنند .

برچسب
کیفیت فرش ماشینی, کیفیت فرش, نخ خاب فرش ماشینی, فرش آکرلیک, عمر فرش, تراکم و شانه فرش, فرش فانتزی, فرش زینتی, فرش ریزبافت, رنگ بندی فرش ماشینی, طرح فرش ماشینی, بافت فرش ماشینی, فرش دستباف ایرانی, فرش دستبافت گونه
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  راهنمای شستن فرش در منزل
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  رفع سوختگی فرش با سیگار
•  استخدام در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه