برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۴/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرق فرش ماشینی و فرش دستباف چیست ؟

مقایسه فرش ماشینی و فرش دستباف

یکی از مهمترین تفاوت ها بین فرش دستباف و فرش ماشینی اختلاف قیمت بین آنهاست اما نوع نخ و الیاف به کار رفته در بافت هم تفاوت هایی ایجاد میکند .
امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، فرش ماشینی به سرعت با ماشین آلات نساجی و با استفاده از الیاف مصنوعی مانند نایلون ، اولفین و پلی استر بافته می‌شود . اما فرش دستباف ایرانی با مواد ارگانیک ، مانند پشم نرم و رنگ شده با رنگهای کاملاً گیاهی بافته می‌شود و به دلیل نوع بافت دارای گره های قوی تری است که باعث طولانی تر شدن عمر و دوام فرش دستباف می شود .
به دلیل الیاف به کار رفته در بافت ، فرش ماشینی از نظر وزن پوک و اسفنجی می باشند و به دلیل سبکتر بودن نسبت به فرش دستباف روی سنگ و سرامیک سر میخورد اما فرش های دستباف به علت نوع نخ و سنگینی این مشکل را ندارد.
اغلب فرش های دستباف با استفاده از پشمی با کیفیت بالا ، بافت شده اند . برخی از فرش های دستباف نیز با ترکیب پشم و ابریشم تولید شده اند . الیاف پشم دارای درخشش و بافت مخملی مانندی است و از سوی دیگر ابریشم درحدود 2500 سال عمر دارد.
اگر فرش دستباف تمیز نگه داشته شود هیچ گونه مشکلی برای سلامت فرد ندارد ، اما در فرش های ماشینی به دلیل استفاده از الیاف مصنوعی ، درپی عبور و مرور حالت کهربایی ایجاد میشود و باعث حساسیت های تنفسی می شوند.
به طور کلی پایین تر بودن قیمت فرش ماشینی نسبت به قیمت فرش دستباف ، باعث فروش بیشتر این فرش ها در بازار فرش شده است . اما اگر از نظر بودجه مشکلی نداشته باشید ، خرید فرش دستباف به صرفه تر از خرید انواع فرش ماشینی است .

برچسب
فرش دستباف, فرش ماشینی, تفاوت فرش ماشینی و فرش دستباف, ماشین آلات نساجی, دوام فرش دستباف, فرش دستباف ایرانی, قیمت فرش ماشینی, خرید فرش دستباف, خرید انواع فرش ماشینی, بازار فرش, الیاف فرش ماشینی, الیاف فرش دستباف
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  خیس شدن و آبدیدگی فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه