برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۱/۴/۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قوانین پهن کردن فرش

توصیه های مهم در پهن کردن فرش در دکوراسیون داخلی

یکی از عادات ایرانی ها استفاده از فرش های ماشینی و فرش دستباف در منزل می باشد که جز اصلی یک دکوراسیون داخلی برای هر ایرانی محسوب می شود .
در دکوراسیون داخلی علاوه بر رنگ و چیدمان وسایل ، طریقه درست پهن کردن فرش هم به زیبایی منزل کمک شایانی می کند .
برای پهن کردن فرش روش های مختلفی وجود دارد :
1- در این حالت پایه عقب مبل روی زمین قرار دارد و فرقی هم ندارد که منزل شما بزرگ هست یا کوچک در این چیدمان مبل ها دور تا دور فرش قرار می گیرند فقط به این نکته توجه شود که اندازه فرش به اندازه فضای منزل شما باشد وگرنه مبلمان یا کاملا روی فرش قرار میگیرند یا اینکه از فرش زیاد دور می باشند .

2- در این حالت هر چهار پایه مبل روی فرش قرار میگیرد به این صورت که اول باید به اندازه فرش یا قالی توجه شود . این حالت چیدمان فقط برای فرش های با ابعاد بزرگ قابل اجرا می باشد و زمانی که مبلمان به صورت کامل روی فرش قرار میگرد محیط را کوچکتر و شلوغ تر از حد معمول نمایش می دهد .

3- در این حالت فقط تعدادی از پایه های مبلمان و وسایل روی فرش قرار میگیرد که این حالت برای دکوراسیون هایی استفاده می شود که فضای کافی برای هر تغییری را داشته باشد .

4- در این حالت پایه هیچ مبلی روی فرش قرار نمیگیرد این حالت زمانی استفاده می شود که که از قالی های نفیس و با طرح خاص و کوچک استفاده می شود تا مبلمان هیچ خدشه ای به فرش وارد نکند .

5- در این قانون فرش از لبه دیوار 45 سانتی متر فاصله دارد و این حالت را بیشتر در منازل با چیدمان سنتی و بزرگ که به راحتی یک فرش 9 متری یا فرش 12 متری در وسط پذیرایی بتوان پهن کرد . اگر منزل کوچک باشد به جای فاصله 45 سانتی متری از فاصله 20 سانتی متری تا لبه دیوار پیروی کنید .

6- این قانون که از بچگی به همراه بیشتر ایرانی ها بودن است که کل فضای کف را با فرش بپوشانید تا سردی سنگ ها و خالی بودن کف را بپوشاند جدا پرهیز کنید و اگر دنبال منزلی مدرن می باشید حداقل فرش را کمی کوچکتر بگیرید که از متراژ اتاق کمتر باشد تا کمی از زمین و کفپوش دیده شود .

7- برای پهن کردن فرش در اتاق خواب فرش باید از تختخواب 30 الی 45 سانتی متر بزرگ تر باشد که فضای اتاق را بزرگ تر نمایش بدهد اگر از فرش کوچک برای اتاق استفاده شود این را القا می کند که تختخواب بیشتر فضای اتاق را پر کرده است .

8- زمانی که فرش را در زیر میز ناهارخوری پهن می کنید باید فرش حدود 60 سانتی متر از هر طرف پیدا باشد تا زمانی که روی صندلی میز ناهارخوری می نشینید پاهای افراد روی زمین قرار نگیرد .

9- راهروهای خانه را با فرش پر کنید چون این کار امری مهم برای امنیت راه رفتن در راهروها می باشد و همچنین اصول طراحی داخلی نیز رعایت می شود .

10- یکی دیگه از روش ها این است که به جای اینکه منزل خود را با یک فرش 12 متری و سرتاسری پر کنید از چند فرش و قالیچه کوچک برای خانه مدرن خود استفاده کنید .

توصیه فرش و رنگ به شما عزیزان این است که منزل و دکوراسیون خود را گاها بی قاعده و قانون چیدمان کنید و لازم نیست حتما تمام دکوراسیون های داخلی همانند هم باشد به خصوص که ایرانی ها به فرش اهمیت زیادی می دهند و نیاز نیست که هر روز ناراحت این باشید که پایه وسایل روی فرش قرار دارد و باعث خراب شدن فرش می شود شما می توانید همه قانون ها را کنار گذاشته و طرح خود را برای پهن کردن فرش زیبای خود در دکوراسیون اجرا کنید .

برچسب
نحوه انداختن فرش, چیدمان فرش در پذیرایی, چیدمان فرش و مبل, چیدمان فرش در منزل, دکوراسیون فرش, ست كردن فرش و مبل, قوانین پهن کردن فرش, اندازه مناسب فرش, فرش چند متری بخرم, فرش ماشینی, پهن کردن فرش در منزل, فرش دستباف
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  رفع سوختگی فرش با سیگار
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  راهنمای شستن فرش در منزل
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه