برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۳/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» عوامل و فاکتورهای موثر بر تعیین قیمت فرش ماشینی

عوامل موثر بر لیست قیمت فرش ماشینی کاشان

فرش یک اثر هنری برجسته است که هویت فرهنگی و هنری یک ملت را به نمایش میگذارد و ارزش گذاری آن بی انتهاست و به همین دلیل نمی توان برای آن ارزش و قیمت مشخصی معین کرد .
اگر شما هم تصمیم به خرید فرش ماشینی دارید حتما شاهد تفاوت چشمگیر قیمت انواع فرش ماشینی در بازار فرش هستید .
هنگام خرید فرش ماشینی باید به مواردی که باعث ایجاد تفاوت در قیمت فرش ماشینی می شود توجه کنید تا بتوانید با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید یک فرش مناسب خرید کنید . عوامل مختلفی باعث تغییر در قیمت فرش ماشینی میشود که شما باید برای داشتن انتخاب مناسب فرش به آنها توجه نمایید . مهمترین عواملی که بر قیمت تمام شده فرش ماشینی تاثیرگذار هستند عبارتند از :

نوع و کیفیت الیاف فرش ماشینی

از جمله عوامل مهم در ماندگاری و کیفیت فرش ماشینی می توان به نوع نخ به کار رفته در بافت فرش ماشینی اشاره کرد . بیشتر فرش‌ های ماشینی در حال حاضر با استفاده از الیاف اکریلیک ، پشم ، پلی استر و BCF بافته می شوند که هر کدام از آن ها دارای قیمت مخصوص به خود می‌باشند .
از لحاظ قیمتی فرش‌های پشمی و اکریلیک قیمت بالاتری دارند و فرش‌ های با الیاف BCF و پلی استر در رده بعدی قرار دارند .
فرش‌ 100 درصد آکریلیک کیفیت و قیمت بالاتری دارد اما فرش‌های با الیاف ابریشم مصنوعی به دلیل عدم‌ پرزدهی و شست‌ و شوی بسیار آسان و ثبات و درخشندگی بالا به‌ عنوان بهترین کفپوش مورد توجه قرار می گیرد . الیاف اکریلیک و پشم دارای عمر و دوام بالایی هستند و حتی تا بیش از ۳۰ سال قابل استفاده هستند .
هیت ست کردن الیاف اکریلیک همچنین باعث افزایش طول عمر و گرانتر شدن فرش ماشینی می شود .

ابعاد و اندازه فرش ماشینی
اندازه های رایج فرش ماشینی در بازار فرش عمدتا 6 متری ، 9 متری و 12 متری هستند که امروزه به دلیل کاهش زیر بنای منازل اکثرا فرش های 6 متری و 9 متری بیشتر مورد توجه قرار دارد . هر چه اندازه فرش ماشینی بیشتر باشد قیمت فرش بالاتر خواهد بود و در بین فرش های ماشینی ابتدا فرش های سفارشی و بعد فرش های 12 متری نسبت به دیگر اندازه های فرش ماشینی دارای قیمت بالاتری هستند .

تعداد رنگ فرش ماشینی
یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش ماشینی تعداد رنگ به کار رفته در طراحی فرش ماشینی میباشد . فرش 8 رنگ ، فرش 10 رنگ و فرش 12 رنگ از عمده ترین فرش های ماشینی عرضه شده در بازار فرش می باشد که هر چه تعداد رنگ به کار رفته در زمینه فرش بالاتر باشد باعث زیباتر شدن و بالاتر رفتن قیمت فرش ماشینی خواهد شد .

شانه و تراکم فرش ماشینی
میزان شانه و تراکم فرش از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت فرش می‌باشد . میزان شانه و تراکم هر فرش رابطه مستقیمی روی قیمت نهایی فرش می تواند داشته باشد چرا که با بیشتر شدن آن نقش ‌های فرش ظریف‌ تر می‌شوند . بر همین اساس فرش های ۱۲۰۰ شانه به دلیل بالاتر بودن شانه و تراکم نسبت به دیگر انواع فرش ماشینی دارای بیشترین قیمت هستند و به ترتیب فرش‌ ۱۰۰۰ شانه ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه و فرش ماشینی ۵۰۰ شانه در رده های بعدی قرار دارند .

برچسب
خرید فرش ماشینی, قیمت فرش ماشینی, بازار فرش کاشان, فرش مناسب قیمت, کیفیت فرش ماشینی, فرش‌ 100 درصد آکریلیک, اندازه رایج فرش ماشینی, تعداد رنگ فرش ماشینی, تراکم فرش ماشینی, فرش 1200 شانه, فرش 1000 شانه, فرش 700 شانه
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  روش پاک کردن لکه آدامس از روی فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  از بین بردن پرز فرش
•  خیس شدن و آبدیدگی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه