برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۳/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» آشنایی با مشخصات فرش ماشینی کاشان

ویژگی های فرش ماشینی کاشان

شهرت و آوازه فرش کاشان در تمام جهان پیچیده است . شهری که سوابق درخشانی در تولید انواع فرش ماشینی و فرش دستباف دارد . در طول تاریخ نام شهر کاشان با صنعت فرش بافی گره خورده است و در سراسر ایران و بلکه در بازار های جهانی نیز فرش کاشان را بهترین گزینه برای خرید فرش میدانند .

فرش ماشینی کاشان ویژگی های منحصر به فردی دارد که باعث شده در بازار فرش ماشینی ایران و جهان حرف اول را بزند و طرفداران بیشماری داشته باشد .
بافت ریز و مرتب و ظرافت بالا از جمله ویژگی های اساسی فرش کاشان به حساب می آید که این ظرافت در فرش ماشینی کاشان باعث شده تا در برخی موافق فرش حالت برجسته نمایان شود و چند برابر زیبایی داشته باشد .

از جمله مواردی که در فرش کاشان بسیار رایج است و این فرش را با آن میشناسند فرش با زمینه لاکی و حاشیه سرمه ای است که در واقع میتوان گفت فرش زمینه لاکی مختص کاشان است .

طرح فرش کاشان شباهت بسیاری به فرش اصفهان دارد . در گذشته در حاشیه فرش کاشان ، اکثرا از لچک و ترنج و نقش های پرنده استفاده میکردند اما امروزه با تغییراتی که در سبک طراحی فرش کاشان رخ داده بیشتر از گل های شاه عباسی در طراحی نقشه فرش کاشان استفاده میشود .
بیشترین طرح هایی که در نقشه فرش کاشان دیده میشود میتوان به ترنج و محراب ، بته جقه ، شکارگاه و گل های افشان اشاره کرد .

شاید امروزه صنعت فرش در ترکیه از نظر حجم تولید از جمله رقبای فرش ماشینی کاشان باشد اما اصالت طرح فرش ایرانی و نوآوری های جدید در تولید و بافت فرش باعث شده که فرش ماشینی درجه یک کاشان از نظر جنس مواد اولیه و کیفیت بافت در بازار فرش ماشینی جایگاه ویژه ای داشته باشد .

از جمله افتخارات شهر فرش کاشان می توان به بافت بزرگترین فرش ماشینی جهان اشاره کرد که برای مسجد امام علی در شهر کپنهانگ دانمارک با ابعاد 329 متر در 8 رنگ با نخ اکریلیک بافته شده است .

برچسب
فرش کاشان, انواع فرش ماشینی, خرید فرش ماشینی کاشان, بازار فرش ماشینی, ویژگی های فرش کاشان, شناخت فرش کاشان, فرش زمینه لاکی, نقشه فرش کاشان, فرش ماشینی درجه یک کاشان, شهر فرش کاشان, بزرگترین فرش ماشینی جهان, صنعت فرش بافی
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  از بین بردن جای اجسام سنگین از فرش
•  شستشوی لکه چای از روی فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه