برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۴/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» پرز فرش نشانه چیست ؟

پرزدهی فرش چیست و چرا برخی از فرش ها پرز می دهند؟

یکی از مشکلات کلافه کننده ای که برای هر خانم خانه دار در خرید فرش ماشینی پیش می آید این است که چرا برخی از فرش ها پرز می دهند و راه رفع پرز فرش ماشینی چیست ؟
برخی از فرش های ماشینی در ابتدا که خریداری می شوند به دلیل تازگی فرش دچار مشکل پرزدهی می باشند و بعد از مدتی بسته به نخ مصرفی بافته شده در فرش ، این پرزها از بین می رود .
الیاف فرش ماشینی قبل از اینکه بافته شوند وارد دستگاه کاردینگ می شوند و به علت ضربه هایی که به نخ وارد می شود نخ حالت پفکی به خود گرفته و به همین دلیل پرزدهی نخ زیاد می باشد . برای رفع این مشکل ، نخ بعد از این مرحله وارد عملیات حرارت و بخار شده و تمام نخ هایی که حالت پفکی و خرد شده به خود گرفته اند به الیاف فیکس و یا به اصطلاح هیت ست تبدیل می شوند و به همین دلیل پرزدهی برخی از فرش ها بسیار پایین می باشد .

فرش های آکرلیک به دلیل جنس الیاف آن ، در ابتدای خرید دچار مقدار بسیار ناچیزی پرزدهی هستند اما بعد از مدتی این پرزها به خاطر پاخوردگی و جارو کشیدن فرش برطرف می شوند اما اگر این پرزدهی بعد از چند هفته حل نشد دلیل بر نامرغوبی و بی کیفیت بودن فرش می باشد .

فرش های پلی استر نیز دارای پرزدهی کمی می باشند اما این فرش ها نسبت به فرش های آکرلیک طول عمر نسبتا کمتری داشته و زمانی که فرش پلی استر را خریداری می کنید به رنگ و طرح آن دقت کنید زیرا این فرش ها به دلیل درخشندگی و براق بودن الیاف آن از زوایای دید مختلف دارای تنالیته رنگی متفاوت می باشند .

به این نکته توجه کنید که هرچه طول الیاف فرش بلندتر باشد پرزدهی فرش کمتر است .

سریعترین راه رفع پرز فرش به این صورت می باشد که یک کیسه حمام را مرطوب کرده و روی قالی در جهت خاب آن بکشید و این کار را هر دو روز یک بار انجام دهید تا پرز فرش کاملا از بین برود و حتی سالیانه یک الی دو بار فرش را با شامپو فرش تمیز کنید .

برچسب
راه رفع پرز فرش ماشینی, خرید فرش ماشینی, الیاف فرش ماشینی, فرش آکریلیک, فرش پلی استر, راه رفع پرز فرش, دلیل پرزدهی فرش, چرا فرش پرز میدهد, مشکل فرش ماشینی
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  پاک کردن لکه قهوه از روی فرش ماشینی
•  از بین بردن جای اجسام سنگین از فرش
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه