برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۳/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» ویژگی های فرش ماشینی خوب

ویژگی های فرش ماشینی خوب و درجه یک

یکی از مواردی که هر فرد در خرید فرش ماشینی به آن فکر می کند این است که عمر فرش ماشینی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟
اولین نکته برای یک فرش ماشینی خوب و باکیفیت ، نخ تار ، نخ خاب ، نخ پود بکار رفته در آن می باشد .

فرش با الیاف یا نخ آکریلیک و پشم یکی از بهترین و با دوام ترین نوع فرش می باشد و طول عمر بالاتری نسبت به بقیه انواع فرش ماشینی مثل فرش پلی استر و فرش پلی پروپیلین دارد .
نخ پلی استر یا پلی پروپیلین بیشتر برای فرش های مدرن و فانتزی و گل برجسته استفاده می شود ، دلیل این کار این است که نخ پلی استر نسبت به آکرلیک از ضخامت بالاتری برخوردار است و حالت فرش فانتزی بهتر نمایان می شود . خاب فرش ماشینی هر چه قدر بیشتر باشد فرش پا خوری نرم تر و طول عمر بالاتری دارد .

نخ های آکرلیک استفاده شده در فرش ، مورد پردازش و عملیات هیت ست قرار می گیرند که این کار به علت بخار و حرارتی که به نخ وارد میگردد باعث دوام و طول عمر بالاتر نیز می شود .
عمل هیت ست باعث می شود که پرزدهی فرش کمتر و پارگی نخ در هنگام بافت بسیار پایین بیاید و به همین علت فرش مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد .

فرش های پلی استر مانند فرش های فریز ، فرش شگی ، فرش شنل و فرش سه بعدی برای مکان هایی که رفت و آمد بسیار بالا بوده مناسب نمی باشد و بهتر است از فرش های طرح جدید مثل فرش 700 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه به علت اینکه نخ به کار رفته در آن آکرلیک می باشد استفاده شود .

دیگر گزینه مهم برای داشتن یک فرش ماشینی خوب ، طرح و نقشه فرش می باشد . فرش ماشینی خوب باید طرح و نقشه آن با نقشه های کلاسیک و اصیل ایرانی در تناقض نباشد .
در خرید فرش توجه به این نکته که فرش را قرار است در چه نوع دکوراسیونی استفاده کنیم حائز اهمیت است به طور مثال برای برخی از مکان ها که به علت نورپردازی بیشتر آن ، لکه یا کثیفی فرش بیشتر نمایان است بهتر است از فرش با رنگ هماهنگ با آن محیط استفاده شود .
فرش هایی که دارای ترنج هستند فضا را کمی کوچکتر نمایش می دهند و بهتر است برای بزرگتر نمایش دادن منزل از فرش بدون ترنج یا مرکز استفاده شود .

نکته دیگر در خرید فرش ماشینی خوب ، رنگ آمیزی فرش ماشینی است .
بیشتر فرش های ماشینی با تلفیق 8 رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ تولید می شوند و تعداد رنگ آن نسبت به فرش دستباف کمی محدودتر است .
در رنگ آمیزی فرش ، طراح فرش باید به این نکته حتما توجه کرده باشد که رنگ های فرش به طور دقیق و متناسب به هم در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند و هیچ شیار رنگی یا خرابی در رنگ آمیزی فرش دیده نشود .

تکمیل و آهار فرش ماشینی بسیار اهمیت دارد زیرا زمانی که فرش ماشینی بافته می شود به مرحله آهار رفته و پشت فرش چسب زده می شود تا الیافی که کمی به صورت پرز و بیرون زدگی در پشت فرش هستند صاف و یکدست شود . در این مرحله وزن فرش کمی نسبت به قبل بیشتر می شود .

این نکته در یک فرش خوب که دور دوزی فرش با رنگهای پالت اصلی فرش و رنگ زمینه یکسان باشد بسیار مهم است زیرا فرش های نامرغوب ، کناره دوزی متفاوتی با رنگ های اصلی فرش دارند.

اگر هر کدام از موارد بالا را در فرش ماشینی مشاهده نکردید فرش قطعا از لحاظ کیفیت و طول عمر خوبی برخوردار نیست و بعد از مدت کوتاهی ، زبری ، سفت شدن و غبار را به خود گرفته و از بین میرود .

برچسب
خرید فرش ماشینی خوب, فرش ماشینی باکیفیت, عمر فرش ماشینی, فرش ماشینی خوب چی بخرم, نکات مهم در خرید فرش ماشینی, بهترین مارک فرش ماشینی, رتبه بندی فرش های ماشینی, تکمیل و آهار فرش ماشینی, رنگ آمیزی فرش ماشینی, خرید فرش ماشینی خوب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بید و بید خوردگی فرش
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  راهنمای شستن فرش در منزل
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه