برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۱/۳/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تمیز کردن فرش خشک یا بخار

مزایا و معایب تمیز کردن فرش به صورت خشک یا بخار

در تمیز کردن فرش های ماشینی متدهای مختلفی از جمله : تمیز کردن فرش به صورت خشک یا با بخار وجود دارد که هر کدام به نحوی دارای معایب و مزایای منحصر به خود می باشند .

1- تمیز کردن فرش به صورت خشک

در این روش از آب و هیچ مایع تمیزکننده برای پاکیزگی فرش استفاده نمی شود در مقابل تمامی مواد استفاده شده به صورت پودر می باشند . در این روش مواد پودر مانند روی فرش ریخته و به آن فرصت می دهیم که 30 الی 40 دقیقه روی فرش بماند بعد از آن با جاروبرقی تمامی پودرها را از روی فرش جمع می کنید .
این کار باعث می شود که کثیفی و پودرها با یکدیگر توسط جاروبرقی جمع آوری شوند .

این روش دارای مزایای مختلفی از جمله :
- در این حالت چون از آب استفاده نمی شود پس آسیب کمتری به فرش وارد می شود زیرا شستشوی بیش از اندازه فرش باعث از بین رفتن بافتهای فرش می شود .
- در روش تمیز کردن فرش به صورت خشک صرفه جویی در زمان وجود دارد چون زمانی که فرش شسته می شود زمانی زیادی باید صرف شود تا فرش خشک شود
- پودرهای استفاده شده در این روش به علت اینکه در تولید آن از مواد شیمیایی کمتری استفاده می شود از هزینه کمتری نیز برخوردار است و همچنین به سلامت بدن نیز آسیبی وارد نمی کنند .

در روش پاکیزگی فرش به صورت خشک معایبی نیز وحود دارد به این صورت که اگر پودرهای روی فرش را به درستی پاک نشود زمانی که روی فرش راه می روید و یا می نشینید اثرات پودر به صورت لکه روی لباس نمایان می شود .
یکی دیگر از معایب آن این است که اگر به درستی این روش انجام نشود نه تنها فرش را کاملا تمیز نمیکند بلکه ممکن است به بافت فرش نیز آسیب وارد کند .

2- تمیز کردن فرش با بخار

در این روش از بخار آب برای تمیزی فرش استفاده می شود به این صورت که بخار آب با فشار زیاد توسط دستگاه از قسمت زیرین به فرش وارد می شود و بعد از بین بردن کثیفی با جاروبرقی که به آن متصل است آب حاصل شده از بخار را به درون محفظه مکش می کند .

مزایای تمیز کردن فرش ماشینی با بخار از جمله :
- در این روش چون از بخار به جای آب مستقیم استفاده می شود احتمال آسیب دیدن بافت فرش بسیار پایین می باشد و همچنین قادر خواهید بود که فشار بخار را در زمان شستشو فرش تنظیم کرد .
- در این روش لکه فرش با هر نوع قدمتی کاملا از بین می رود  و اثری از آن به جای نمی ماند .

در شستشوی فرش با بخار باید به این نکته توجه کرد که دستگاه بخارشوی اگر قدرت کافی برای اینکه شوینده فرش را از فرش خارج کند را نداشته باشد فرش شما به سرعت دوباره گرد و خاک و کثیفی را به خود میگیرد .

برچسب
تمیز کردن فرش خشک یا بخار, تميز كردن فرش با بخارشو, تميز كردن فرش بدون شستن, روش تميز كردن موكت, تمیز کردن فرش به صورت خشک, پاکیزگی فرش, مزایای تمیز کردن فرش ماشینی, شستشوی فرش با بخار, شوینده فرش, لکه فرش
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  شستشوی لکه چای از روی فرش ماشینی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  رفع سوختگی فرش با سیگار
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه