برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۰۱/۴/۸

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» روش نگهداری و شستشوی فرش

روش های مراقبت و نگهداری از فرش

فرش ماشینی یکی از لوازم اساسی دکوراسیون داخلی هر ایرانی است که نگهداری و شستشوی آن نیازمند رعایت نکات خاصی می باشد که سبب خواهد شد فرش بعد از شستشو زیبایی و کیفیت خود را از دست ندهد .

نکات مهمی که در نظافت فرش باید رعایت نمایید :

1- از جاروبرقی برای جمع آوری گرد و غبار فرش استفاده کنید و گهگاهی مسیر جارو زدن خود را تغییر دهید تا بافت فرش حالت اولیه خود را از دست ندهد و از پرزدهی فرش جلوگیری کند .

2- فرش ماشینی خود را به صورت دقیق و منظم جارو کنید تا گرد و غبار و کثیفی در بافت فرش باقی نماند . به طور مثال برای مکان هایی از منزل که رفت و آمد زیاد می باشد هفته ای سه یا چهار بار و برای مسیرهایی که رفت و آمد کمتر است دوبار در هفته نیاز به جارو کشیدن می باشد .

3- در شستشوی فرش ماشینی خود ابتدا فرش را در مکانی که شیب دار میباشد پهن کنید و کمی فرش را با آب مرطوب کنید .
بعد مقدار کمی شامپو فرش را با یک لیتر آب درون ظرفی ریخته و خوب مخلوط کنید سپس با یک اسفنج نرم ،  قسمت بالایی فرش  شروع کرده و سطح فرش را با مایع شوینده بشویید .
بعد از آن فرش را با آب کاملا شستشو دهید تا شوینده به طور کامل از فرش خارج شود .
بعد از شستشو ، فرش را در یک مکان صاف پهن یا آویزان کنید که فرش چروک یا شکسته نشود .

4- در شستشوی فرش ماشینی با شامپو فرش بهتر است ابتدا مقدار دو فنجان شامپو فرش را با یک لیتر آب مخلوط کنید و با اسفنجی نرم روی سطح فرش از بالا به پایین بکشید و بعد از نیم ساعت که مواد روی فرش خشک شد با یک دستمال نسبتا زبر روی فرش در جهت خاب آن کشیده تا فرش کاملا تمیز شود .
توصیه مهم این است که هرگز فرش را به تنهایی با آب شستشو ندهید زیرا رطوبت آب به ریشه فرش رسیده و ریشه ها در مکانی که مرطوب باشد به مرور پوسیده می شوند .

5- برای پاکسازی انواع لکه از روی فرش ماشینی اینجا کلیک نمایید .

برچسب
روش نگهداری فرش, روش شستشوی فرش, روش نگهداری و شستشوی فرش, نحوه نگهداری فرش ماشینی, تا زدن فرش ماشینی, شستن فرش با شامپو فرش, نحوه جارو کشیدن فرش ماشینی, پاکسازی لکه از فرش ماشینی, شستشوی فرش ماشینی
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  رفع سوختگی فرش با سیگار
•  روش نگهداری و شستشوی فرش
•  راهنمای شستن فرش در منزل
•  پاک کردن لکه چربی و روغن از روی فرش ماشینی
•  نحوه تمیز کردن فرش از لکه نوشیدنی های شیرین
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه